Detaylar

Kategori Terör - Mafya
Yayıncı Yeniyüzyıl Yayınları
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9786055857257
Yayın Tarihi 2012-06-14
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 471
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 210
Basım Yeri İstanbul

Terör; Hiç Konuşmayanlar Konuşuyor: Mücadele Edenlerin Dilinden

Türkiye'de terörün doğuşu düşmanlarımızın bizi konvansiyonel şekilde yenemeyeceklerine karar verdikleri gün olan bağımsızlık günümüzle başlar. Bu günden sonra düşmanlarımız bizi iç unsurlarımıza yönelik hassasiyetlerimizde vurmaya çalışmış ve bunda da kimi zaman başarılı olmuştur.

Tarihsel dizilimiyle Türkiye'de terör 60 yıllara kadar kalkışma şeklinde cereyan ederken 60'lı ve 80'li yıllar arasında sağ-sol çatışması şeklince cereyan etmiş ve nihayet 80'li yıllardan başlayarak dini motifli ve ayrılıkçı terör kavramları bu güne kadar varlığını sürdürmüştür. Cumhuriyet tarihine bakıldığında neredeyse terörle mücadele edilmeyen bir zaman aralığı yok gibidir.

İşte bu kitabın içerisinde bulacaklarınız akademisyenlerin ve bölgede daha önce mücadele vermiş personelin deneyimlerini araştırıp bir araya getiren, bizzat yazarında bölgede terörle mücadele birimlerinde çalışması sebebi ile terörle mücadele konuları içerisindeki karmaşanın doğru süzgeçten geçirilerek giderilmesine ve elemesine kendi tecrübelerini de yansıtarak konuyla ilgili eksik kalan bölgelerin kapatılmasını sağlayan etkileyici bir araştırma-eser olarak karşımıza çıkmaktadır.

Terör konusunu sıfır noktasından alınıp ayrıntılarıyla incelenmiş ve sokaktaki vatandaşın fikir sahibi olabileceği bir sadelikte ve akademik dilin akıcılı ile yazılmış bu kitap bizlere Terörle mücadelenin aslında devletler için bir varoluş mücadelesi olduğunu ve terörle mücadele eden her personelin temel olarak bir varoluş savaşçısı olduğunu tekrar hatırlatmaktadır. Bu mücadeleyi kutsal kılan da aslında bu yönüdür.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ali Kemal Ceylan

Satış Noktaları