Detaylar

Kategori Etnik Sorunlar
Yayıncı Yeniyüzyıl Yayınları
Liste Fiyatı 19.00
Format Kitap
Barkod 9786055857004
Yayın Tarihi 2008-12-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri İstanbul

Türkiye'de Misyonerlik Faaliyetleri; İsa'nın Hain Çocukları

Türkiye, 'kimileri' kabul etmese de 80'li yıllardan bu yana, planlanmış bir hedef tahtasıdır. Planlarının 60'lı yıllarda yapıldığı, şimdilerde harıl harıl işleyen çok yönlü bir kuşatmanın içinden geçiyoruz. Çok yönlü diyoruz zira bu kuşatma; iktisadi, manevi, askerî, sosyal alanları kapsamaktadır. Tehdit, artık sadece dışarıdan değil, içerden de gelmektedir. Planlı, organize ve sistemli bir şekilde işleyen bu kuşatma, eğer önü alınmazsa yakında meyvelerini verecek gibi. Çatışan tarafların öznelerine göre bu meyve, kimine acı, kimine tatlı gelecek.

Bu kuşatmanın içerdiği tüm alanları bir kitapta toplamak, kabul edilir ki oldukça zordur. Dolayısıyla bu alanlardan birinin seçilip işlenmesi, en azından bu konuda uyanmamıza, kendimize gelmemize yardımcı olabilir. Bu amaçla yola çıktık ve insanımızın manevi ve sosyal alanda, ne türden tehditlerle karşı karşıya kaldığını anlatmaya çalıştık. İşte bu sinsi kuşatmanın birkaç konu başlığı:

Misyoner Faaliyetlerinin Ardındaki Gerçek

Hristiyan Batı'nın Türkiye Operasyonu

Misyonerlerin Çalışma Teknikleri

Misyonerlerin Yeni Hareket Alanları

Misyonerlerin Uygulama Metotları

Neden Din Değiştiriyorlar?

Emperyal Misyoner Örgüt

Müezzin Babanın Misyoner Çocukları

Dünyanın En Hızlı Yayılan Dini: Scientology

Türkiye'de Protestan Örgütlenmeler

Ermeni Lobisi İşbaşında, Ermeni Kiliseleri Tamir Ediliyor

Misyoner Ajandan İtiraflar

Başkalarıyla diyaloga geçmek bizi öyle yormuş olacak ki kendimizle diyalog kuramaz olduk. Bizler, bize anlatıldığının tam aksine güçlü, hakkaniyetli, merhametli bir soydan geliyoruz. Şu anda kendi içimizde kırılmaların değil, birleşmenin, tekrardan ayağa kalkmanın zamanıdır. Bizler bu birleşmenin yoğunluğunu ne kadar yaşarsak, diğer aktörler de doğru orantılı olarak, o kadar hırçınlaşacak. Umarım bu mütevazı kitap, bu şahlanmanın, üzerimizdeki ölü toprağın atılması için bir basamak olur.

Bilemezseniz, bilmediğiniz yoldan gitmek zorunda kalırsınız, öngöremezseniz, engelleyemezsiniz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Müjdat Öztürk

Satış Noktaları