Elinizde bulunan bu kitap, Büyük Türkiye yolunda Türkiye Cumhuriyeti'nin dış politikasında öne çıkan konu başlıklarını incelemektedir. Tehditler, riskler, ilişkiler, siyasi ve askeri çabalar dâhil olmak üzere yakın dönemimizi etkileyen ve bu etkileşimin hem bölgesel hem de küresel sonuçlarının olduğu yahut olacağı gelişmelerde milli hassasiyetlerimizin nasıl şekillendiği üzerinde durulmuştur. Dış politikamızdaki bazı güncel meseller hakkındaki görüşlerimizi içe . . .
Devamını Oku >>
SET İÇERİSİNDEKİ KİTAPLAR1- TEŞKİLAT-I MAHSUSA / Nergishan TEKİN2- İKİ DEVRİN PERDE ARKASI / Samih Nafiz TANSU3- İTTİHAT VE TERAKKİ / Samih Nafiz TANSU4- İTTİHAT VE TERAKKİ DÜŞERKEN / Mehmet Mert ÇAMİttihat ve Terakki Seti (4 Kitap) - Teşkilat-ı Mahsusa / İki Devrin Perde Arkası / İttihat ve Terakki / İttihat ve Terakki Düşerken setini ilgikitap.com sitemizden çok uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz.  . . .
Devamını Oku >>
''Paranoya'', ''Melankoli'' ve ''İklimler'' üçlemesinin ilk romanı olan ''Paranoya'', araladığı fantastik kapıdan bizlere örneğigörülmemiş bir aşkı bütün açıklığıyla sunuyor. Sizi duygudan duyguya sürükleyecek bu hikâye, bir solukta okunabilecek veasla bitmesini istemeyeceğiniz türden.Kazanmak için kaybetmek gerekir, Yaşamak içinse ölmek! MelankoliKalbinin sesini aç, kulağın işitsin! İklimlerGölge Serisi (3 Kitap) - Tuba Arık setini ilgikitap.com sitemizden çok . . .
Devamını Oku >>
1-KADINLAR ÜLKESİÇıktıkları bir gezide, sadece kadınların ve kız çocukların yaşadığı, giriş çıkışın mümkünolmadığı bir ülkeden bahsedildiğini duyan üç Amerikalı arkadaş, bu gizemli ülkeyikeşfetmek için dayanılmaz bir istek duyar. Bir süre sonra bütün hazırlıklarını tamamlayıpKadınlar Ülkesi'ne hareket ederler. Tahminleri, bir yerlerde mutlaka erkeklerin de yaşadığı,kadınlarınsa kaba, ilkel ve belki de vahşi olduğu yönündedir.Oraya vardıklarında karşılaştıkları . . .
Devamını Oku >>
Ölü Canlarİnsani tutkular, deniz kenarındaki kum taneleri gibi sayısızdır; hiçbiri diğerine benzemez.Zengin olmak ve soylular sınıfına dahil olmak için akıl almaz bir plan yapan PavelİvanoviçÇiçikov, gittiği şehirlerin önde gelenleriyle balolarda, davetlerde bir araya gelip ahbaplığı ilerletir ve sonunda onlarla tuhaf bir pazarlığa girişir. Onlardan çoktan ölmüş olan kölelerini satın almak ister. Çiçikov, adım adım hedefine yaklaşırken önüne bazı engeller de çı . . .
Devamını Oku >>
Toplam 23 haber bulunmuştur. / Gösterilen 0-5