Detaylar

Kategori Kişisel Gelişim Kitapları
Yayıncı İlgi Kültür Sanat Yayıncılık
Liste Fiyatı 15.00
Format Kitap
Barkod 9786054977383
Yayın Tarihi 2016-01-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 200
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 115 X 195

Tanrının Kırbacı; Attila'nın Liderlik Sırları

Bugüne kadar Attila üzerine çeşitli kitaplar yazılmış, besteler yapılmış (Verdi'nin Attila Operası) ve filmler çevrilmiştir.

Bunlardan biri olan Hun İmparatoru Attila'nın Liderlik Sırları isimli kitabında Wess Roberts Attila'nın Ordusu'nu Ülke fethetmek üzere bir araya gelen göçebe ve son derece bağımsız paralı askerler topluluğu olarak göstermektedir; fakat böyle bir yaklaşım halkını seven, kendi insanını tek bir hedef ve ideal çevresinde kenetleyen, vatansever bir Attila gerçeğine ters düşmektedir. Wess Roberts başka bir söylemiyle daha dikkatleri çekmektedir:
Barbarlık dolu tarihten dünyanın tanıdığı en heybetli liderlerden biri doğdu diyerek o bilinen Barbar Türk imajını Barbar Hunlu olarak bir kez daha dile getirmekte, böylece Hunları hem övüp hem de aşağılayarak diğer pek çok Avrupalı gibi BARBAR damgası ile yaftalamaktadır.
Oysa Attila'dan yüzlerce yıl sonra bile Avrupalılar hâlâ barbardırlar.
Yine Wess Roberts'a göre; Attila insanın örnek almayı aklına getirmediği bir kişiliktir. Doğaldır ki bu söylem sadece batı insanı için geçerlidir. Oysa doğu insanı Attila'yı örnek alınacak büyük bir lider olarak görmekte, efsaneler bunu ortaya koymaktadır.
Yeni Attilalar yetişmesi dileğiyle...

Emeği Geçenler

Yazar   : Hasan Günaydın

Satış Noktaları